Škoda Octavia RS

Škoda Octavia patří k nejoblíbenějším automobilům v České republice. Jejich oblibě napomáhá jak dostupná cena nebo nízká spotřeba tak dostupnost náhradních dílů, servisů a autobazarech. Pro mladší ročníky a milovníky rychlé jízdy je určen model Octavia RS. Model Octavia RS je jedno z nejvýkonějších aut, které automobilka ŠKODA vyrábí. Není však soustředěn pouze na sílu motoru. Octavia RS má rovněž vysoký standard komfortu a bezpečnosti.  RS je laděno do sportovní atmosféry. Tato Octavia má sportovní kožená sedadla, která si určitě ihned zamilujete.  Mimo toho šikovný multifunkční volant, šestistupňovou automatickou převodovku DSG, autorádio a automatickou klimatizaci Climatronic. Škoda Octavia RS se vyznačuje hlavně vzhledem. Ihned poznáte, že tento mazlíček bude co se ovladatelnosti a rychlosti týče špička. Toto Rsko má 18-palcová kola z lehké slitiny s červenými brzdovými třmeny, aerodynamickým spoilerem, nárazníkem s integrovaným spoilerem a rozdvojeným výfukem. Rázem se z dostupného auta pro obyčejné lidi stane hit. Škoda Octavia RS je hit a to právoplatně. Aby toho nebylo však málo, můžeme ve výčtu zajímavostí pokračovat. Škodě Octavii RS nechybí samozřejmě ani tónovaná skla, mlhovky, xenonové světlomety LEDky pro denní svícení.

Škoda Octavia RS

Světla pro denní svícení ve Škodě Octavii RS jsou nad mlhovkami v RS designu se vzorkem včelího plástu.  Sportovní pedály jsou kryty ušlechtilou ocelí. Pod vašimi nohami naleznete hezké koberečky s šedým obšitím. Určitě vás ale zajímá co má tohle žihadlo pod kapotou. A budete mile překvapeni. Výkon Octavie RS se dostává již do dalšího levelu. Na výběr je z benzínového motoru o objemu 2,0 litru o výkonu 147 kW nebo dieselového „common-rail“ o objmu 2,0 litru CR DPF s výkonem 125 kW. Tyto motory patří k jedněm z nejlepších ve své kategorii. Mimo skvělého motoru je také třeba mít pořádná kola. U Octavie RS najdete litá 18-palcová kola z lehké slitiny Neptune, která dodávají Škodě Octavii RS opravdu sportovní vzhled. Pneumatiky velikosti 225/40 R18 poskytují ještě více jízdního komfortu.

Proč by jste měli o voze Škoda Octavia RS přemýšlet?

Nabídneme Vám pár důvodů. Dostupnost vozu ke koupi v autobazaru. Milovníci rychlé jízdy ocení RS díky silnému motoru, tuhému sportovnímu podvozku, parádním jízdním vlastnostem a přesnému řazení. Škoda Octavia RS ovšem splní i praktické nároky. Má prostorný a hlavně praktický interiér, nepříliš vysokou spotřebu paliva (6,6l/100km) a hlavně servis a náhradní díly jsou velmi dobře dostupné.

Samozřejmě jako každý vůz i Octavia RS má své mouchy. Má možná až příliš silný posilovač, málo strmé řízení a trochu slabší zátah motoru odspodu.